Obec Roztoky
Obec Roztoky

Křivoklátskem po vodě

Křivoklátskem po vodě

Berounka, tato nejstarší česká řeka, je velmi klidnou řekou, proto je vhodná i pro začínající vodáky. Úsek řeky Berouny na Rakovnicku (24 km) je nejkrásnější na celém jejím toku. Berounka tu protéká hlubokými údolími Křivoklátska a je lemována množstvím pozoruhodných míst.

Troskami hradu Týřova, pověstmi opředenou Čertovou skálou, vesnicí Skryje s památkovou zónou a památníkem Joachima Barranda (svými nálezy zkamenělin proslavil Skryje po celém světě), malebným údolím Zbirožského potoka s romantickými Jezírky...

Mezi Nezabudicemi a Branovem protéká Berounka Údolím zlatých úhořů známým z povídek Oty Pavla. Expozici věnovanou jeho životu a dílu najdete na pravém břehu hned u řeky v domě převozníka Proška v Luhu u Branova.

Na levém břehu u obce Nezabudice se můžete občerstvit ve slavné hospůdce U Rozvědčíka.

Zastavit je možné také u roubené Kouřimecké rybárny, kde na sklonku svého života spisovatel Ota Pavel žil.

Dále po proudu budete na pravém břehu řeky míjet přírodní rezervaci U Eremita a na levém vyhlášený kemp Višňová, ten již v obci Roztoky.

Vodáci se rádi zastaví v Roztokách na pravém břehu u vyhlášené hospody U Jezzu. Hospůdka nabízí venkovní posezení s výhledem na řeku, skvělou kuchyni i dobré pivo.

Areál před roztockým jezem je v sezóně velmi navštěvovaný, trávníky jsou vždy upravené a pro dospělé i děti je zde příjemné místo k relaxaci, sportu i koupání.

Po překonání roztockého jezu, který je nesjízdný a nebezpečný, najdete kousek po proudu druhý vodácký kemp, mezi silničním a železničním mostem – Tábořiště Mezi mosty.

V okolí Roztok je mnoho míst, kam stojí za to vydat se na výlet. Některé cesty nejsou turisticky značené, ale většinou jsou pohodlné. Křivoklátsko je protkané spoustou lesních cest, zpevněných i asfaltových. 

Datum vložení: 12. 6. 2020 13:19
Datum poslední aktualizace: 12. 6. 2020 13:20

Jsme členy

  • Kanalizace a voda Křivoklátsko
  • Svazek obcí okresu Rakovník pro zajištění dopravní obslužnosti
  • SMSČR
  • SMO
  • Svazek obcí Křivoklátska

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace v obraze
Google play
App Store

Aktuální počasí

dnes, úterý 18. 6. 2024
oblačno 27 °C 12 °C
středa 19. 6. slabý déšť 22/12 °C
čtvrtek 20. 6. slabý déšť 25/10 °C
pátek 21. 6. polojasno 24/15 °C