Blahopřání seniorům - výzva

Vážení spoluobčané,

dlouholetou tradicí bylo pro občany s trvalým pobytem na území obce Roztoky blahopřání seniorům.

Obec Roztoky zasílala občanům s trvalým pobytem na území obce Roztoky blahopřání k významnému jubileu u občanů ve věku 60 let a u jubilantů, kteří dovršili 70, 75, 80, 85 a více let, pak byla uskutečňována osobní návštěva.

S ohledem na zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, však již písemné ani osobní gratulace není možné provádět bez předchozího souhlasu jubilanta.

Obec Roztoky má však velký zájem pokračovat v této dlouholeté tradici blahopřát občanům obce, kteří dosáhli významného životního jubilea jako výrazu úcty k nim a má zájem se s těmito občany setkávat.

U blahopřání seniorům je nutný aktivní přístup ze strany oslavenců či jejich příbuzných. Mají-li jubilanti nebo jejich rodinní příslušníci zájem o setkání se zástupci obce při příležitosti jejich jubilea, stačí pouze, aby vyplnili příslušný tiskopis.

Obracíme se na všechny seniory, kteří dovrší v roce 2019 věku 60 a 70 let s prosbou, pokud mají zájem o zaslání blahopřání, aby vyplnili formulář a svým podpisem potvrdili souhlas se zpracováním osobních údajů. U seniorů, kteří v roce 2019 dovrší věk 70, 75, 80, 85 let a více, je navíc možná po jejich předchozím souhlasu i osobní návštěva vedením obce. Souhlas s využitím údajů dává jubilant jen jednou a platí pro všechna další životní jubilea.

Formulář je k dispozici:

– v kanceláři Obecního úřadu Roztoky

- zde ke stažení

Obec Roztoky vyjadřuje politování nad tím, že k projevení úcty občanům, musí volit tuto cestu a zároveň se těší na všechny občany, kteří i přes tuto komplikaci projeví zájem o setkání při příležitosti jejich jubilea.

Formulář se souhlasem je možné na matriku úřadu Roztoky doručit následujícími způsoby:

– osobně, případně za pomoci příbuzných, doručí na Obecní úřad Roztoky, kancelář – matrika nebo zašlou na adresu: Obec Roztoky, Roztoky 128, 270 23 Křivoklát. Všechno další zajistí již kompetentní pracovnice úřadu.

Na základě souhlasu pak bude jubilantům dosahujícím 70, 75, 80, 85 a více let zaslána písemná gratulace, v případě zájmu uskutečněna navíc i osobní návštěva s gratulací.

V případě potřeby dalších informací neváhejte kontaktovat Obec Roztoky - matrika, telefonní číslo:  313 558 113 nebo na email: matrika.roztoky@email.cz.

Zodpovídá:

Samospráva