Z Roztok do Městečka kolem hradu Křivoklátu

Tip na krátký výlet s výhledy na hrad Křivoklát.
V Roztokách přejděte silniční most a dejte se po silnici směrem na Křivoklát, tedy za mostem vpravo. Minete školu, projdete pod viaduktem a za ním zabočte opět vpravo na můstek přes Rakovnický potok.

Žlutá značka vás provede NS Paraplíčko, užijete si dvě krásné vyhlídky. Jednu na Roztoky a druhou na hrad Křivoklát.

Sejděte k hradu a těsně před hradem zabočte doprava na úzkou cestu vedoucí po vrstevnici vysoko ve stráni nad potokem. Udržovaná cesta vás povede příjemnou procházkou s krásnými výhledy na hrad Křivoklát. (Dřevěné dlouhé schody vzhůru do kopce, které budete v jednom úseku míjet, vedou na Lesní hřiště.)

Cesta opíše velký oblouk a svede vás doleva dolů k potoku u obce Městečko u Křivoklátu.

Zpět do Roztok se vrátíte po cestě podél potoka, tedy u potoka se dáte po cestě vlevo. Projdete Křivoklátem a do Roztok vás dovede silnice, anebo se můžete vrátit vlakem z Městečka nebo z Křivoklátu.

Celý okruh trvá dvě až tři hodiny příjemné nenáročné procházky.

Datum vložení: 12. 6. 2020 13:27
Datum poslední aktualizace: 12. 6. 2020 13:28
Autor:

ČEZ odstávky - více info. po rozkliknutí

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Počasí dnes:

9. 5. 2021

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 11 až 7°C.